74 YAŞINDA İKİZ BEBEK DÜNYA'YA GETİRDİ

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
7066

Bir Güney Hindistan kadın yıllar sonra bir anne haline gelmiştir gebe mücadele göre 74'e yaşında doğurma İNSANLARIN , Erramatti Mangayamma hiç doğum yapmak en eski kadınlar olarak tarihe geçtiğini olabilir. İkizler geçtiğimiz Perşembe günü C-kesitiyle komplikasyon olmadan doğdu. Doktor Sanakayyala Umashankar, “Hem anne hem de bebekler iyi durumda. On doktor dokuz ay boyunca sağlığını yakından takip etmek için çalıştı.” Dedi. Aynı zamanda özel tıbbi hastanenin de yöneticisi olan doktor, buna "tıbbi mucize" adını verdi.

Doğumdan hemen sonra, anne, ameliyattan sonra tıp uzmanları tarafından yakından izlendiği yoğun bakım hizmetine aktarıldı . Dr. Umashankar, gazetecilere bunun sadece hastaya "son birkaç saat boyunca yaşadığı stresten kurtulma" fırsatı sunması konusunda güvence verdi. İnanılmaz hikaye, Mangayamma'nın kocasıyla, şimdi 80 yaşında olan E. Raja Rao'yla ilk evlendiğinde, 1962'ye kadar uzanıyor.

Yıllarca gebe kalmaya çalıştıktan sonra, çift asla kendi çocuklarına sahip olmayacaklarını düşündü. Ancak, 55 yaşında IVF tedavisinden başarıyla geçen bir komşuyu duyduklarında, kendi olasılıklarını aramaya karar verdiler.

Hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Dr. Umashankar'a döndü. “Tüm tıbbi testleri yaptık ve tıbbi olarak IVF anlayışına uygun olduğunu tespit ettik.” Kadın zaten 25 yıl önce menopoz geçirmiş olduğundan, aşılması gereken bazı engeller vardı. Bir yumurta bağışçısı, o yumurta ile birlikte Raja Rao'nun spermi ile gübrelenerek kaynaklanmak zorunda kaldı. IVF'nin ilk döngüsü, hamileliğin Ocak ayında ilk kez keşfedilmesiyle başarılı olduğunu kanıtladı.

Çocuksuz bir kadın olarak Mangayamma genellikle komşular tarafından hedef alındı. The Hindustan Times , “İnsanlar bana günah işledim sanki gözlerle suçlayarak baktılar” dedi . “Komşular bana 'godralu' derdi [çocuksuz bir kadın için lanetli bir kelime].” “Çift yıllarca sürdükçe, güçlü kaldı. Şimdi, ikisi de kızlarıyla birlikte yeni bir bölüm bekliyorlar. "Çok mutluyum. 54 yıl sonra, Tanrı dualarımızı yanıtladı." Hem anne hem de bebekler iyi gidiyor.

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
AMENNA

Alt