6 Yaklaşan Teknoloji

Dünyayı Değiştirecek 6 Yaklaşan Teknoloji
Son beş yılda dijital teknolojide büyük sıçramalar gördük. Akıllı telefonlar, bulut bilişim, çoklu dokunmaya duyarlı tabletler, tüm bu teknolojilerin hepsi yaşama ve çalışma biçimimizde devrim yaratan yeniliklerdir. Ancak, ister inan ister inanma, daha yeni başlıyoruz. Teknoloji daha da iyi olacak. Gelecekte, bilim kurgu filmlerindeki insanların yaptığı gibi yaşayabiliriz.

Gelin neymiş bu gelecekteki teknoloji birlikte inceleyelim…

6282

1. Google Glass
Artırılmış Gerçeklik
şimdiden simule edilmiş deney ve eğitim uygulaması şeklinde hayatımıza girmiştir. Ancak Google, Google Glass’la birkaç adım daha yükseğe çıkıyor. Teorik olarak, Google Glass ile sosyal medya yayınlarını, metinleri, Google Haritalar‘ı görüntüleyebilir, GPS ile gezinebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

2. Form 1
Terimden de anlaşılacağı gibi, 3D baskı dijital tasarımınızı gerçek bir gerçek ürün haline getirebilecek teknolojidir. Gelişmiş mekanik endüstrisi için yeni bir şey değil. Ancak kişisel bir 3D yazıcı kesinlikle devrimci bir fikirdir.

Herkes özel tasarımlarına göre kendi fiziksel ürünlerini yaratabilir ve herhangi bir dev üreticiden onay almaya gerek kalmaz. Her bir profesyonelin, kendi yaratıcı fiziksel ürünlerini sınırsızca kitle üretme yeteneğine sahip olduğu bir gelecek hayal edin. Kişisel üretkenliğin ve yaratıcılığın en üst düzeye çıkarıldığı gelecek budur.

3.Eye Tribe
Göz takibi, bu yıllar boyunca teknoloji meraklıları tarafından aktif olarak tartışılmıştır. Ancak uygulamak gerçekten zor. Fakat Eye Tribe bunu gerçekten yaptı. Tabletinizi kontrol etmenize, uçuş simülatörünü dabha rahat şekilde oynamanıza ve hatta Fruit Ninja’daki meyveleri dilimlemenize izin vermek için teknolojiyi başarıyla yarattılar.

4. SmartThings
Çoğu cihazın sahip olduğu mevcut sorun, bağımsız bir varlık olarak işlev görmeleridir ve teknoloji rakiplerinin birbirleriyle gerçekten ortak olmaları ve gerçekten birbirleriyle bağlantı kurabilecek ürünler oluşturma çabaları gerektirir. SmartThings, dijital veya dijital olmayan her cihazınızı birbirine bağlamak ve size fayda sağlamak için geliştirildi.

5. Firefox İşletim Sistemi
iOS ve Android harika, ancak hepsinin geliştiricilerin yaratıcı çabalarını kesinlikle engelleyen kendi kural ve politikaları var. Mozilla, gerçek açıklık, özgürlük ve kullanıcı seçimine odaklanacak sıfırdan yeni bir mobil işletim sistemi kurmaya karar verdi.

Firefox OS, hepimiz için Gonk, Gecko ve Gaia yazılım katmanları üzerine kuruludur. Açık kaynaklı olduğu ve HTML5 ve CSS3 gibi web teknolojilerini taşıdığı anlamına gelir.

6. Parallella
Parallella, bilgisayarların üretilme şeklini değiştirecek ve Adapteva size bu devrime katılma şansı sunuyor. Basitçe söylemek gerekirse, bu herkes için bir süper bilgisayar. Temel olarak, karmaşık yazılımı aynı anda ve etkili bir şekilde işlemek için oluşturulmuş enerji tasarruflu bir bilgisayar. Gerçek zamanlı nesne takibi, holografik heads-up display, konuşma tanıma Parallella ile daha da güçlenecek ve daha akıllı hale gelecektir.

Alt