Güzel Bir Çay Nasıl Demlenir ?

Şiir

New member
HanımZade
Güzel bir çay nasıl demlenir kaynama süresini uzatırsanız...
Güzel bir çay nasıl demlenir? Çay nasıl daha güzel demlenir? Elmaelma.com okuyucuları için en güzel çay demlemenin sırrını araştırdık.
4847

Günlük hayatımızda en çok tükettiğimiz içececeklerden biri de hiç kuşkusuz çaydır. Elbetteki herkesin kendine göre bir çay demleme tekniği bulunuyor. Zaman zaman bazı yerlerde içtiğimiz çayların tadı damağımızda kalıyor. Bu işin sırrını merak edip sizler için araştırdık. En güzel çayı siz demelemek isitiyorsanız bu önerilerimize mutlaka kulak vermelisiniz. Elmaelma olarak güzel bir çay nasıl demlenir? sorusunun yanıtını sizler için araştırdık. İşte güzel çay demlemenin püf noktaları!

SUYUN ÇOK KAYNAMAMASINA DİKKAT EDİN!

Çay demlerken bazı noktalara dikkat etmememiz gerekiyor. Bu dikkat etmemiz gereken noktalar çayımızın daha lezzetli olmasını sağlayacacaktır. Örneğin çay demlerken su eğer çok harlı ateşte kaynıyorsa bu çayın tadının kaçmasına neden olur. Bu nedenle, çay demlemek için kullanacağınız bir diğer teknikte suyu kaynattıktan sonra hemen demliğe dökmemek olacaktır. Öncelikli olarak suyun soğumasını beklemelisiniz. Sonra çayı kaynattığınız suyun içine eklemelisiniz.

ÇAYINIZA KARANFİL EKLEYEBİLİRSİNİZ

Eğer çayda aroma seviyorsanız çayınıza bazı aroma vericiler ekleyebilirsiniz. Özellikle karanfil çaya farklı bir tat vermektedir. Çayınızın enfes kokmasını istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey karanfili, çayın demlenme aşamasında demliğe atın, kokusunu salmasını bekleyin ve çıkarmak olacaktır. Çayınızdaki mükemmel değişime bayılacaksınız.

TARÇIN YA DA VANİLYA EKLEYEBİLİRSİNİZ

Yukarıda bahsetmiştik çayınızı demlerken karanfil kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra tarçın ya da vanilya ile de çayınıza aroma verebilirsiniz. Bu tarifler özellikle kış aylarında oldukça işe yaramakta içinizin ısınmasına yardımcı olmaktadır.

FARKLI DEMLEME TEKNİKLERİNE AÇIK OLUN

Farklı çay demleme tekniklerine de açık olun. Çayı metal çaydanlığınızda demleyebileceğiniz gibi, porselen demlik de tercih edebilirsiniz. Çay demleme tekniklerinden biri de french press tekniğidir. Bu aparatın içine çayınızı koyduktan sonra süzgecini bastırarak bardağınıza doldurabilirsiniz.​

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
Yönetici
ben cayı güzel demlerim :D

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
bende bir bardak alırım demli şekersiz olsun

EUPHRAT

Yönetici
ben çayımı paylaşamam arkafdaş )))

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
Yönetici
:D

Fineas

Epik
Kullanıcı
Iyi bir cay ennaz 3 saat demlencek :))

EUPHRAT

Yönetici
reis közde demlenecek birde italyan purosu yakıcan ohoooo

Fineas

Epik
Kullanıcı
Sigarayi birakli 4 ay oldu. Arada bi puro icerdim artik onuda icmiom :)

BaRoN

Yönetici
Teşekkürler de bende çay pek içmem şöyle bol köpüklü kahve

BaRoN

Yönetici
olur neden olmasın

Alt