Gece Yoğurt Yemek Zayıflatır mı ?

M

Muzik

Guest
Gecenin bir vakti gelen atıştırma isteği durduk yere kilo almanıza neden olabilir. Peki zayıflatma özelliğiyle diyet listelerinin vazgeçilmezi olan yoğurdu geceleyin tüketmekte yine aynı şekilde kilo vermeye yardımcı mı? İşte doğru yoğurt tüketimiyle ilgili bilinmesi gerekenler...

Sağlığa olan katkıları saymakla bitmeyen yoğurt, hem kalori değeri düşük olması hem de kalsiyum, potasyum ve B12 vitamini bakımından mükemmel besinler arasında yer alır. Pek çok diyet listelerinde yer almasının başlıca sebebi ise tüketildiği zaman açlık hissettirmemesi. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, yoğurt tüketiminin gecenin bir vaktinde gerçekleştirilmesinin etkili olup olmadığıdır. Uzmanlar, bu konuyla ilgili akşam yemeğinden sonra tüketilen gıdaların kilo verme üzerinde olumsuz olduğunu hatta kilo almaya neden olduğunu belirtiyor.

Xjwgy_1544600015_2579.jpeg

GECE YOĞURT YEMEK NEDEN KİLO YAPAR?

Uyumaya yakın saatlerde tüketilen yiyecekler kilo almaya neden olabilir. Sebebi ise hareket halinde olma imkanının olmamasıdır. Bir şeyler yeme isteğinizi bastıramıyorsanız en azından yoğurt yiyerek kilo almanın önüne geçmeye çalışabilirsiniz. Yoğurt bile gece yendiği zaman kilo almayı tetiklerken diğerlerine oranla bu risk daha azdır.

I981g_1544599905_65.jpg

UYUMADAN NE KADAR ÖNCE YOĞURT YENİLEBİLİR?

Kilo verme gayretinde bulunan kişilerin uyumadan en az 2 saat öncesinde yemek yemeyi bırakmaları ve sonrasında da bedenlerini dinlendirmeleri gerekir. Yoksa az da olsa kalori birikebilir ve bu durumda çeşitli sorunları beraberinde getirebilir. Gecenin bir vakti yoğurt yemek, kilo vermek için pek doğru olmasa da uygulanan sağlıklı diyetlerin içindeki yoğurtlu karışımları tüketmek gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
Yönetici
ben geceleri yogurtlu ekmek yerdim canım isterse yerim :D

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
Yönetici
@Muzik mm yogurt iyi geldigi icin yiyodum yemeye devam ederim :)

bLack

New member
Kullanıcı
Aksam yemeginden sonra yenen hereey kilo yapar:)yogurdu ara ogun olarak icine salata dograyarak yerseniz susuzlugunuzda gider

bLack

New member
Kullanıcı

bLack

New member
Kullanıcı
Alt