Ahmetin GöZüyLe

Ahmet

New member
Kullanıcı
hayat öyle bir yol ki bu yolda nezaman neyle karşılaşacagınızı bilmeniz imkansız oyüzden herzaman tedbirli dikkatli ve özenli olmalısınız ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
duygularım öyl e yoğunki sana olan aşkkımı kelimelrin ifadesi mümkün değil yar illa bir cümle kur der sen
o vakit diyebilceğim cümle sudur ki '' seni senden bile çok seviyorum '' bir insanı kendidne ndaha çok kimse sevemez kimse endişelenemez düşünki seni nasıl sevdiğimi ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
tanri-sizi-korusun-bizi-allah-korur-1378.jpg

Ahmet

New member
Kullanıcı
gönül bir çeşmedir akmasını bilir hakedene
akıl bir süzgeçtir geçmesini bilir derine
yar bir umuttur götürür cennete
şeytan büyük tehlike uyma sakın nefsine
gönüdaşlarımız bizimle bizimle...

Ahmet

New member
Kullanıcı
şuanda otobüsteyim arka koltuktan genç bir bayan geldi ve hemen önümdeki şoföre arkadaki bir beyefendinin cok sarhoş olduğunu ve donuk bir şekilde kendisine baktığını leş gibide korktuğunu söyledi hic dusunmeden once polisi aradim sonra önümüzdeki durakta polis otobüsü durdu ve adamı tuttuğum gibi dışarı attim polislerle belliki dayak yemişti yada suratını bir yerlere çarpmıştı yara bere içindeydi ve muhtemelen ya çok içmişti yada uyuşturucu kullanmıştı kullandığı her ne ise kendinde değildi az once yaşanan bu olay 7 den 77 ye insanlarin ne hale geldiğini ve toplumun aslında nasil yaralı oldugnu gösterdi biz kendini kötülükten salındığı düşünen insanların bu insanlara yardım elini ıslatması ve topluma kazandırması lazimken biz sadece kendimizi düşünüyoruz evet ben hiç bulaşmadım kötü alışkanlıkların olmadi sigara bile içmedim ama baska insanları da o alışkanlıklardan ali koyup doğru yola çekmem lazım degilmi kendimden baslayarak toplumun gelişmesi icin bunu sizi sevenlerimle paylaştım

Ahmet

New member
Kullanıcı
her aşkın bir öyküsü varmış
bizimkisini sen anlat yarim
her gönül bir değilmiş
bizimkini sen anlat meleğim
her kapı çalınmaz imiş
bizim kapıyı sen çal bitanem
herderdin bir dermanı var imiş
benim dermanim sen ol helalim ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
ben aşkın romanı olmuşum sana okumak kalmış yarim...

Ahmet

New member
Kullanıcı
duygularınızı içinizde yaşamayın herkes haķkına düşeni almalı ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
bir mesele var ise elbet meselenin bir çözümüde vardir lâkin çözüme giden yolda sabır ve adalete ihtiyaç vardır

Ahmet

New member
Kullanıcı
Allah ın varlığından asla ve kataa şüphe etmeyen bir mümin nasıl olurda bir günaha sarılabilir bile bile elini kibrit ateşine sokmayan insanoğlu cehennem ateşine nasıl girebilir asında çok derin ve tehlikeli bir konu konunu önemi ve tehliksini kendimce şu örnekle izah edeyim sizlere ben yüzme bilirim iyide yüzerim ama okyanusta yüzmeye cesaret edemem heleki tek başıma çünkü orda yüzücek tecrübeye sahip değilim bu konuda aslında benim içinde bir okyanus ama hep birlikte üstünde düşünebilirsek belki bir kücük ada bulabliriz etrafta ...

acaba gerçek iman edenlerden olup olmadığımız nasıl anlarız. eksiklerimizi nasıl tamamlarız noktasında bireysel olarak hiç düşündükmü veya araştırdıkmı bence bu konu üzerine düşünp araştırmak lazım
benim kanaatim gerçek bi mümin günahtan zaten özel bir caba sarf etmeden sakınana kişidir kendini günahtan sakınmak için çaba sarf eden kişi tam anlamıyla idrak edebilmiş değildir islamı çünkü düşünsenize normal hayatında hiç kimse bir küçük ateşe bile elini sokmaz çekinir uzak durur yani özel bir çaba harcamaz zaten uzak durmustur e peki inanadığımızı soylediğimiz dinde bahsedilen ateşe nasıl bile bile gidebilirizki değilmi... ozaman islamı bilmekle yaşamak arasındaki o ince çizgiyi iyi görmek lazım gerçekten idrak edip yaşayanlardan olmak ümidiyle başta kendim olmak üzere tüm mümin kardeşlerime duayı bir borç bilirken gayri müslimlerede rabbimden hidayet dilemek isterim...

Ahmet

New member
Kullanıcı
can önemli bir kavramdır birine can diyorsam oda benim önemlidir ama en önemlisi can dedğimin kıymet bilmesidir

Ahmet

New member
Kullanıcı
ask ile sarıldınmı hayata sadece senin için çalışır

Ahmet

New member
Kullanıcı
@Minikçe benim için çok özel ve değerli bir dost benim için çok özel biri
@JudeL bu sıralar unutsada iyi bir dosttur bana
@Kalbi-Sebila oda buaralar unutanlar listesinde
@CcNarNia bence iyi bir arkadaş ama sanırım ben onun gözünde öyle değil yada oyleyim ben farkında değilim
@Radioactive tam bir forumdaş
@Absnthe kendisi dedem olur cok severim :)
@Gupse ye candedik onuda kaybettik sesi soluğu yok
@NiL sağlam bir frumdş iyi bir arkadaş
@EUPHRAT patron zatn bizi görmez bile
@Nihan can dediğim özel biri kıymetli bir arkadaşım
@BeLLa can heyecan güzel insan
@Asude o bir abladan daha ötesi
@GuLum ablaların en güzeli
@DiaveL dobracı davutumuz güzel kardeşim
@hasretle o bir dünya markası iyi bir dost can dır oda
@miSsy candan bir parça çok değerli arkadaşım

Son düzenleme:

Ahmet

New member
Kullanıcı
selam olsun yerde sürünen solucana
selam olsun gökte uçan kuşa
ve selam olsun varlığını bizlere her an gösteren rabbime
selam olsun bizlerle yürüyen gönül dostlarına ve selam olsun bizim gibi olanlara...

Ahmet

New member
Kullanıcı
yar ile buluşmanın en güzel yanı onun kalbinde diktiğin tohumların meyvesini toplamaktır ..
aşkın en güzel yanı yar ile bir tohum olup tek iki bedenden tek ruh çıkartabilmektir

Ahmet

New member
Kullanıcı
islam şekil şemal dini değildir islam hak dinidir
ve hakkın tesisi mutlaka gerektir
Allah katında terazinin şaşması ise mümkün değildir
o vakit hakkı görebilmek için sabretmek gerekir...

Ahmet

New member
Kullanıcı
burda paylaştığım sözlerin bir çoğu bana aittir alıntılarda zaten not düşüyorum osebeple okurken hacı bayram veliden değilde ahmetten okuyorusnuz kusurumuza bakmayın :DD

Ahmet

New member
Kullanıcı
idraki mali bu akla gerekmez zira bu teraazi bukadar sikleti çekmez demiş atalarımız bazı şeyleri sorguluycak bilgi ve donanımız olmayabilir ya kabul edin doğru yolu seçin ya reddedin bildiginiz yoldan gidin ..

Alt