MakaLe mi Dediniz ?

JudeL

La Tahzen innaALLAH'e meane
HanımZade
Geveze Sohbet | Mevsim.Org - Sohbet , Sohbet Odaları , Chat ve Mobil Chat

Öyle anlar var ki, hayatı parmak uçlarımda yaşıyor gibiyim. Dokunduğu her şeyi çürüten bir zaman oturmuş omuzlarıma. Rüzgar neden ters esiyor, sol yanım neden hep kırık dökük… İçimde yankılanan ‘geveze’ sesler bile hüzün makamında. Aynadaki yüzüme bakıyorum; son bahar gazelleri uçuşuyor.. kirpiklerimden dökülen hazan yağmurlarının sohbetine eşlik eden, gözlerimdeki kasvet de, ayrıca taktire şayan. Konuşacak oluyorum, sesimde zemheriden kalma ayazın izleri.. Yolun kenarına atılmış bir ceset gibiyim.. Soğuk ve isimsiz. Öyle yorgun ki yüreğim, sanki her metrekaresine binlerce ağrı @JudeL

FB_IMG_1492686968565.jpg

@Minikçe mm Canımsınn Sen :***

mirAcLe

New member
HanımZade
Dolunay ile Sohbet | Mevsim.Org - Sohbet , Sohbet Odaları , Chat ve Mobil Chat
Gecenin sessizliği kadar içsel bir huzur arıyordum. Tüm doğa uykuda bir ben uyanığım. Düşünmek için o kadar güzel bir zaman ki. Hafif bir meltem yaprakların hışırdamasına neden oluyor , ruhuma nağmelerini gonderiyor…Gökyüzünde parıldayan yıldızlar birbirlerine göz kırparak sohbetlerini sürdürüyorlar, ay yusyuvarlak bir ışık topu halinde sanki bize gülümsüyor.Dolunay bu gece. Dolunay da ay ile konuşuyorum ondan yanıt alamayağımı bilerek ama beni aydınlatmasını dileyerek… Mutluluk nedir diye soruyorum …Ya da sevgi nedir? Aile arasındaki sımsıkı bağlar mı? Bir annenin bebeğine olan karşılıksız sevgisi mi ? Yoksa sevgili ile elele hayatın zorluklarına beraber yürümek mi ? İçimdeki bu yaşama sevinci neyin nesi? Neden içim hep kıpır kıpır? Neden artık hayata bu kadar olumlu bakmaya başladım. Birden tum sorularımın yanıtını bana fısıldadı sanki ay… Tek bir kelimeye sığdırılmış beş harften oluşan ama insanları mutlu etmeye yetecek her turlu sevgi sözcüğünün varlığını kapsayan şey… GUVEN… @mirAcLe

guvenmek-.jpg
Minikçe'mmm teşekkur ederim canım***

mirAcLe

New member
HanımZade
Lal-i Sohbet | Mevsim.Org - Sohbet , Sohbet Odaları , Chat ve Mobil Chat

Onunla ilk karşılaştığımız anı anımsıyorum. Diğerlerinden bir farkı yoktu. Zamanla tanımadığımız ortamlarda birbirimize aşina gelmeye başlamıştık. Kalabalıklar içinde belki de sadece aşina olduğumuz için birbirine çekilen iki kişiydik Gittikçe gozlerimiz biribirimizi arar oldu. Her uzaklaşmamızda daha da çok çekiliyorduk birbirimize.Onda farklı bir şey vardı çözümleyemediğim. Gizliden gizliye birbirimizi inceliyorduk. Farkındaydık ama gormezden gelmeye çalışıyorduk. Bakışları hep bana asılı kalıyordu. Ve ben bu bakışları arar olmuştum. Kimdin , neydin, neden bu kadar saklıydın. Bana neler anlatıyordu bakışların hiç bilemedim. Dilimiz lal olmuş gözlerimiz konuşmaya başlamıştı. O bakışlarda kalbime bahar geliyor, cicekler yeşeriyor, kuşlar cıvıldaşıyor, ırmaklar çağıldıyordu sanki. Belki de yalancı bahardı, ardından kışı getirecek olan. O da bu baharları yaşadı mı acaba . Yoksa ben tekbaşıma hem baharı hem de kışı mı yaşamıştım bunu hiç anlayamadım. Yorulmuştum, tükenmiştim. Zamanla dilim gibi gozlerimde lal olmuştu. Sohbetimiz once dillerde sonra gözlerde bitti. Ve bir anı olarak belleklerde yerini aldı. Yeni bahar hoşgel ve gönlüme huzur ver….

JudeL

La Tahzen innaALLAH'e meane
HanımZade
Mucize | Mevsim.Org - Sohbet , Sohbet Odaları , Chat ve Mobil Chat

Mucize...

Ben bir mucizeyim.
Umutsuzluklarım umut olup güç veriyor bana. Hayatı mucizeler yokmuş gibi yaşayamıyorum. İnanmadığım hiç bir şeye ulaşamayacağımı ezberledim ben. İçimdeki güç sınırlarımı aştığımdaki sohbetimde karşıma çıkıyor hep. zor günler vagonundan güzel günler vagonuna aktarma yaparken karşıma çıkan beni büyüten tüm hamlelere minnettarım.
Demek ki yapmam gereken sabretmekti.

Ben bir mucizeyim…

ChristianeVeluglesfiredance_by_Raip.jpg

@Minikçe mm Mucizemm emeğine yüreğine sağlıkk :love:

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Beğendiğine sevindim canım arkadaşımmm Çok tşk ederim :sneaky:
Mucize | Mevsim.Org - Sohbet , Sohbet Odaları , Chat ve Mobil Chat

Mucize...

Ben bir mucizeyim.
Umutsuzluklarım umut olup güç veriyor bana. Hayatı mucizeler yokmuş gibi yaşayamıyorum. İnanmadığım hiç bir şeye ulaşamayacağımı ezberledim ben. İçimdeki güç sınırlarımı aştığımdaki sohbetimde karşıma çıkıyor hep. zor günler vagonundan güzel günler vagonuna aktarma yaparken karşıma çıkan beni büyüten tüm hamlelere minnettarım.
Demek ki yapmam gereken sabretmekti.

Ben bir mucizeyim…

ChristianeVeluglesfiredance_by_Raip.jpg

@Minikçe mm Mucizemm emeğine yüreğine sağlıkk :love:

CcNarNia

New member
Kullanıcı
Upssssss:)) Ne cevherler varmış aramızda:)

Sizleri canı gönülden tebrik ediyorum.Kıskandım.Ben neden yazamıyorum ya:))))

alk%C4%B1s-hoca.gif

Alt