İsrail işgal devletidir

• Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
E

Eqe

Guest
505
Kudüs’ün kaderi, hukuk ve ahlak tanımadan Filistinliler’in topraklarını gasp eden işgalci devlet Israil’in eline bırakılamaz. ABD, altında imzası olan BM kararını yok saydı

Cumhurbaskani Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İnovasyan ve Girişimcilik Zirvesi'nin kapanışında konuştu. ABD'nin Kudüs kararına sert tepki gösteren Erdoğan, "Hiç kimse hukukun üstünde değildir. 1947'nin paylaşım planını BM yaptı. 1967'ye geliyoruz, Filistin'i sıkıştırdılar iyice ve sonunda Israil o bölgenin tamamını işgal etti. İsrail bir işgal devletidir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şöyle dedi:

'SOYDAŞLARIMIZIN GÖZYAŞLARI...'

bullet.jpg
"Dün ülkemiz aleyhine oluşturulmaya çalışılan algı Kurtuluş Savaşımızı başarıyla sonuçlandırmamıza ve yeni devletimizi kurmamıza engel olmamıştı.
Bugün de benzer gayretler 2023 hedeflerimize ulaşmamıza, demokraside ve ekonomide dünyanın en ileri ülkeleri arasına girmemize engel olamayacaktır.
bullet.jpg
Dilimize yenilikçilik olarak çevrilen inovasyon ile girişimcilik esasen milletimizin fıtratına çok uygundur. Türkiye adeta dünyanın kalbi olan bir coğrafyada...
Sadece kendi insanımız değil dünyadaki milyonlarca mazlum gözlerini ülkemize kilitlemiş durumda. Gümülcine'de soydaşlarımızın gözyaşlarını bizzat yerinde tespit ettim. Umut Türkiye.
533

'HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR'

bullet.jpg
Her zaman ifade ettiğim gibi Türkiye'nin sendelemesi demek kardeşlerimizin de sendelemesi demek. Düşünün 65 yıl önce Celal Bayar oraya gitmiş, oraya bir okul yapmışlar Celal Bayar isminde.
Sonra ismine bile katlanamamışlar ve ismini kazımışlar. Yunan yönetimine söyledim, restorasyonsa restorasyon... Çünkü biz şuna inandık; Düşüncesine güvenen düşünce özgürlüğünden, inancına güvenen inanç özgürlüğünden korkmaz.
bullet.jpg
Tarih dünde kalırsa yazık, tarihi geleceğe taşımak çok önemli. Amerika'nın da altında imzası olduğu BM kararını son açıklamasıyla ABD yok saymıştır. Şimdi sen bu imzayı yok sayıyorsun.
Hiç kimse hukukun üstünde değil, hiçbir ülke uluslararası hukuku yok sayamaz.
1947'nin paylaşım planını BM yaptı.
1967'ye geliyoruz, Filistin'i sıkıştırdılar iyice ve sonunda İsrail o bölgenin tamamını işgal etti.
bullet.jpg
İsrail bir işgal devletidir.
Şu anda orada terör estiriyorlar.
Niye? 'Ben güçlüyüm.' Şunu açık ve net söylüyorum:
Güçlü olmak haklı olmak anlamına gelmez. Haklı olan güçlüdür. Bu karar bölgeyi tahrik ve tahrip etmektedir. Kaç gündür uluslararası liderlerle görüşüyorum.
Fransa, Azerbaycan, Kazakistan, Papa ile görüştüm. Bu sorun sadece Türkiye'nin, Müslümanların sorunu değil, burada aynı zamanda Hıristiyanların da sorunu var. Trump 'Ben yaptım oldu' anlayışıyla bir yere gitmek istiyor. Büyük ülkelerin liderleri, çatıştırmakla değil barıştırmakla görevlidir."

ALTI LİDERLE DAHA KUDÜS'Ü KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan, Kudüs'teki son gelişmelerle alakalı olarak dün de dünya liderleriyle telefon görüşmeleri yaptı. Erdoğan, Kazakistan CumhurbaşkanıNursultan Nazarbeyev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, LübnanCumhurbaşkanı Mişel Avn, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile birer görüşme yaptı. 17 liderle görüştü Erdoğan ile Macron görüşmesinde ABD yönetiminin Kudüs kararının bölge için endişe verici olduğu vurgulandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazasınıntüm insanlığın görevi olduğuna dikkati çekti. Erdoğan ve Macron, ABD'nin kararınıyeniden gözden geçirmesi ve uygulamaktan vazgeçmesi yönünde girişimlerini sürdürme konusunda mutabık kaldı. Erdoğan şu ana dek 17 liderle görüştü. Yarın da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ağırlayacak.

'ARKASINDA EVANGELİSTLER VAR'

bullet.jpg
"Bugün yaşadıklarımız sonuç... Asıl sorun sistemin kendisidir. Bizim itirazlarımızın tepki çekmesinin sebebi de budur. ABD'nin Kudüs ile ilgili kararının bizim nazarımızda hiçbir geçerliliği yoktur. Kudüs devlet terörü uygulayan bir ülkenin insafına terk edilemez. Bunları ancak işgalciler yapar. Devlet terörü estirenler yapar. Kudüs'ün kararı işgalci bir devletin eline bırakılamaz. Kudüs bizim göz bebeğimiz, ilk kıblemiz, kırmızı çizgidir. Bu kararın arkasında evangelistler var. Bunu sayın başkandan dinledim. Bu karara asla rıza göstermeyeceğiz."

Ahmet

New member
Kullanıcı
kuzey kore lideri kim youngun dediği gibi ortada bir israil devletimi var ki başkenti olsun orada abdnin kopekleri var ve bolgeyi kana bulamayı çok iyi biliyolar peki okanda bogulacakalrı günde elbet gelecektir ve cok yakıdna gelecektir

Ahmet

New member
Kullanıcı
505
Kudüs’ün kaderi, hukuk ve ahlak tanımadan Filistinliler’in topraklarını gasp eden işgalci devlet Israil’in eline bırakılamaz. ABD, altında imzası olan BM kararını yok saydı

Cumhurbaskani Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İnovasyan ve Girişimcilik Zirvesi'nin kapanışında konuştu. ABD'nin Kudüs kararına sert tepki gösteren Erdoğan, "Hiç kimse hukukun üstünde değildir. 1947'nin paylaşım planını BM yaptı. 1967'ye geliyoruz, Filistin'i sıkıştırdılar iyice ve sonunda Israil o bölgenin tamamını işgal etti. İsrail bir işgal devletidir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şöyle dedi:

'SOYDAŞLARIMIZIN GÖZYAŞLARI...'

bullet.jpg
"Dün ülkemiz aleyhine oluşturulmaya çalışılan algı Kurtuluş Savaşımızı başarıyla sonuçlandırmamıza ve yeni devletimizi kurmamıza engel olmamıştı.
Bugün de benzer gayretler 2023 hedeflerimize ulaşmamıza, demokraside ve ekonomide dünyanın en ileri ülkeleri arasına girmemize engel olamayacaktır.
bullet.jpg
Dilimize yenilikçilik olarak çevrilen inovasyon ile girişimcilik esasen milletimizin fıtratına çok uygundur. Türkiye adeta dünyanın kalbi olan bir coğrafyada...
Sadece kendi insanımız değil dünyadaki milyonlarca mazlum gözlerini ülkemize kilitlemiş durumda. Gümülcine'de soydaşlarımızın gözyaşlarını bizzat yerinde tespit ettim. Umut Türkiye.
533

'HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR'

bullet.jpg
Her zaman ifade ettiğim gibi Türkiye'nin sendelemesi demek kardeşlerimizin de sendelemesi demek. Düşünün 65 yıl önce Celal Bayar oraya gitmiş, oraya bir okul yapmışlar Celal Bayar isminde.
Sonra ismine bile katlanamamışlar ve ismini kazımışlar. Yunan yönetimine söyledim, restorasyonsa restorasyon... Çünkü biz şuna inandık; Düşüncesine güvenen düşünce özgürlüğünden, inancına güvenen inanç özgürlüğünden korkmaz.
bullet.jpg
Tarih dünde kalırsa yazık, tarihi geleceğe taşımak çok önemli. Amerika'nın da altında imzası olduğu BM kararını son açıklamasıyla ABD yok saymıştır. Şimdi sen bu imzayı yok sayıyorsun.
Hiç kimse hukukun üstünde değil, hiçbir ülke uluslararası hukuku yok sayamaz.
1947'nin paylaşım planını BM yaptı.
1967'ye geliyoruz, Filistin'i sıkıştırdılar iyice ve sonunda İsrail o bölgenin tamamını işgal etti.
bullet.jpg
İsrail bir işgal devletidir.
Şu anda orada terör estiriyorlar.
Niye? 'Ben güçlüyüm.' Şunu açık ve net söylüyorum:
Güçlü olmak haklı olmak anlamına gelmez. Haklı olan güçlüdür. Bu karar bölgeyi tahrik ve tahrip etmektedir. Kaç gündür uluslararası liderlerle görüşüyorum.
Fransa, Azerbaycan, Kazakistan, Papa ile görüştüm. Bu sorun sadece Türkiye'nin, Müslümanların sorunu değil, burada aynı zamanda Hıristiyanların da sorunu var. Trump 'Ben yaptım oldu' anlayışıyla bir yere gitmek istiyor. Büyük ülkelerin liderleri, çatıştırmakla değil barıştırmakla görevlidir."

ALTI LİDERLE DAHA KUDÜS'Ü KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan, Kudüs'teki son gelişmelerle alakalı olarak dün de dünya liderleriyle telefon görüşmeleri yaptı. Erdoğan, Kazakistan CumhurbaşkanıNursultan Nazarbeyev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, LübnanCumhurbaşkanı Mişel Avn, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile birer görüşme yaptı. 17 liderle görüştü Erdoğan ile Macron görüşmesinde ABD yönetiminin Kudüs kararının bölge için endişe verici olduğu vurgulandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazasınıntüm insanlığın görevi olduğuna dikkati çekti. Erdoğan ve Macron, ABD'nin kararınıyeniden gözden geçirmesi ve uygulamaktan vazgeçmesi yönünde girişimlerini sürdürme konusunda mutabık kaldı. Erdoğan şu ana dek 17 liderle görüştü. Yarın da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ağırlayacak.

'ARKASINDA EVANGELİSTLER VAR'

bullet.jpg
"Bugün yaşadıklarımız sonuç... Asıl sorun sistemin kendisidir. Bizim itirazlarımızın tepki çekmesinin sebebi de budur. ABD'nin Kudüs ile ilgili kararının bizim nazarımızda hiçbir geçerliliği yoktur. Kudüs devlet terörü uygulayan bir ülkenin insafına terk edilemez. Bunları ancak işgalciler yapar. Devlet terörü estirenler yapar. Kudüs'ün kararı işgalci bir devletin eline bırakılamaz. Kudüs bizim göz bebeğimiz, ilk kıblemiz, kırmızı çizgidir. Bu kararın arkasında evangelistler var. Bunu sayın başkandan dinledim. Bu karara asla rıza göstermeyeceğiz."

Türkiye pyd pkk pjk isid dhkpc v.s v.s bir sürü terör yapılanması ile oldukca tecrübeliki israil bizi için sadece isidin pkkın isim değiştirmiş halidir eğer çok sansını zorlarsa 2 saattte ne yerle birolur ve unutmayın bunun ilk 15-20 dakkasında ne bir ucak kaldırcak havalimanı nede bir nükller silah ateşleyebilcek tesisi kalır bütün tesisleri havaya ucar adım atamazlar Türkiye nin sabrıyla oyun oynamamayı ögrenmeleri lazım kendi yapabileceklerinin sınırını kendisi dahi bilmeyen bir toplumla aşık atılmaz hele ki bu toplum gücü silahtan toptan tüfekten değilde yürekten imandan haktan alıyorsa işiniz hiç kolay değildir bilirsiniz...

Ahmet

New member
Kullanıcı
mescidi aksaya uzandı yine karanlık eller elbet hesabı dürülecektir yaşasın mucahitler

Ahmet

New member
Kullanıcı
kahrolsun israil

A

AyLa

Guest
Türkiye pyd pkk pjk isid dhkpc v.s v.s bir sürü terör yapılanması ile oldukca tecrübeliki israil bizi için sadece isidin pkkın isim değiştirmiş halidir eğer çok sansını zorlarsa 2 saattte ne yerle birolur ve unutmayın bunun ilk 15-20 dakkasında ne bir ucak kaldırcak havalimanı nede bir nükller silah ateşleyebilcek tesisi kalır bütün tesisleri havaya ucar adım atamazlar Türkiye nin sabrıyla oyun oynamamayı ögrenmeleri lazım kendi yapabileceklerinin sınırını kendisi dahi bilmeyen bir toplumla aşık atılmaz hele ki bu toplum gücü silahtan toptan tüfekten değilde yürekten imandan haktan alıyorsa işiniz hiç kolay değildir bilirsiniz...

Bence israili pkk işid vesayreler ile karıştırmak çok yanlış Ahmet.
Hepsi genelinde farklı konular. Bunları bir konu olarak görmemeli.
Bu çok tehlikeli kişisel bir düşüncedir.
Hepsini ayrı tutmak doğru olanıdır.
Ve yanlış anlama arkadaşım ama, çok yıkıcı ve radikal düşüncelisin.
Her zaman 'kir - dök' ile konular çözülse idi, şu an dünya'nın Cennetten farkı olmazdı.
Bir düşün ;
Türkiye israile ve yazdığın herkese saldırdı.
Peki silahını alıp, dahil olacak mısın?
"Evet" cevabını duyar gibiyim. Türk Askerinin silahı ile değil de YÜREĞİ ile savaştığını biliyoruz elbette. Bu tüm Türkler için geçerli tabi.

Ama şahsi fikrim şu;

BİRİMİZ ÖLÜP, BİNİMİZ DOĞSA'da, fazlalığımız yok !
Yani, çar çur ettiğimiz para değil.
CAN!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ahmet

New member
Kullanıcı
@AyLa öncelikle sana saygmda sevgimdesonsuzbunu biliyorsundur zaten oyüzden eleştirine saygım sonsuz ama konu şu israili b udenli densiz kılan güc neyse isidi pkk yı pjkyı ve digerlerinide bu denli güçlü kılan aynı merkez aynı güç odağı yani bunların patronu bir tane tabiki amac savas etmek değil ama savaş gerekiyorsa islamda cihatta var yapılacaksa yapılır benm söylemek istediğim bu
sizler yurt dısında batılı ülkerlede yasadıgnız için size gösterilen ve ordan ogrenebildiginiz kadar konulara vakıfsınız oysa gercek su bunların hepsinin menşei aynı aynı fabrikanın ürünü bunlar oyüzden bir kefeye koyuyorum

asla radikal değilim tabiki radikal olmama gereken bir konu olursa olurumda ama kaatı bir radikalizm taraftarı değilim yıkıcılıga gelince yakıp kıyalım demedim hakkımda boyle düsünmen cok üzücü ben istail dur demek gerekir diyorum israil değil tüm zalimlere dur demek gerektiğine inanıyorum bazen diplomasiyle bazen siyasetle bazen ekonmiyle ama bazende silahla olması gerekiyorsa silahlada olsun bak türkienin etrafına her yerimizi ateş çemberine çevirdiler eğer biraz daha sessiz kalır diplomasiyle çözmeye uğraşırsak ilk hedefleri biz olcaz sende parcalanmaış bir türkiye istemessin demi ..

en iyi savunma taarruzdur oyüzden israile zaten yıllardır diplomasi ve siyasetle uyarılmasına ragmen etki edilememiş ve hala 20tane robocopaskerle 15 yasındabir cocugu eziyete bogan bir zihniyete gereken bedel odetilmeli bence ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ahmet

New member
Kullanıcı
ayrıca islam uğruna verilmiş bir can bozuk para gibi çarçur edilmiş parayla eş tutulamaz can
bugün kudusu baskent yapıcam diyen israil yarın diyarbakırı baskent yapıcam dediginde ne diycez ?
biz sadece haktan yana olmalıyız keske hersey iyilikle çözülebilse israile acılan bir savas aslında israile değil abd ye açılmış olur
bizim sormamız gereken abd gibi bir mikropa dünyayı dar etmek istiyormuyuz istemiyormuyuz

A

AyLa

Guest
Ahmet
İlk önce şunu bil ki;

Yurt dışında yaşadığımız halde, Türkiye de yaşayan çoğu insanlardan daha bilgileyiz Vatan konusunda!
Bunun tartışılır yanı yok asla.
Ayrıca VATAN ve MİLLET sevgimiz de Türkiye de yaşayanların yüzde 80'ninden fazla.Bunu da senin bilmeni isterim.
Çünki sen Türkiye de VATANIMIZIN sıcak kucağındasın. Bizler ise gurbetin en soğuk, belki de en acımısız mahsenindeyiz.
Bir daha seni politik konularına katılmam. Çünki VATANIMIZDAN uzak olduğumuz için bizleri bilgisiz yerine koyuyorsun.
Benim de sana saygım sonsuz. Ve bunun böyle kalması için (seninle) bu tür konulara son veriyorum.

Ahmet

New member
Kullanıcı
bir kere ben senin vatan aşkını sorgulamadım sadce orada bilgi eksikliği olabilceğini soyledim beni yanlış anladığın içinde tepki vermissin ama onemli degil dedigin gibi biz birmizi için cok degerli iki dostuz oyüzden birmizi kırmamak için cabalalarız

A

AyLa

Guest
Yanlış anlamadım Ahmet

Ama seninde yazdığın gibi, Arkadaşlığımız adına konuya devam metmemek en uygunu

A

AyLa

Guest
Yanlış anlamadım Ahmet

Ama seninde yazdığın gibi, Arkadaşlığımız adına konuya devam etmemek en uygunu

Ahmet

New member
Kullanıcı

Ahmet

New member
Kullanıcı
ozaman kudüs için elele..

Radioactive

New member
Kullanıcı
Eee... Elin oğlu 1969'da aya insan göndereceği zaman bizim çok sevdiğimiz arap müftüleri " ay nurdur, oraya gidilemez " diyordu.
Adamlar teknolojide fersah fersah önlerine geçmişler, her türlü alanda güçlenmişler. Sizin eliniz kolunuz mu bağlıydı ? Kafanızı yerden kaldırıp, gökyüzüne bakma özgürlüğünüzü ne kısıtladı ?
Filistin dediğin devlet, İngiliz mandası altında 50 yıl yaşamış, yandaşlarına rağmen çetecilikten başka bir bok yapamayıp, Yahudi göçünün önünü kesememiş, üstüne üstlük Arap devletlerinin yanı sıra Almanya ve İtalya desteğine rağmen topraklarını yavaş yavaş " kaptırmış " bir devlettir. Adım gibi eminim, bugün gitsek toplumuna bir IQ testi çeksek, 90'ın üzerine çıkamaz bir allahın kulu...

Bir laf vardır. Ne ekersen onu biçersin.

Ahmet

New member
Kullanıcı
saygı duyoyrum ama benim kitabım diyorki zulme sessiz kalan bizden degildir oyuzden ben nerde zulum varsa oradayım zalimin karsısında inancla alakalı bir durum canısı

Ahmet

New member
Kullanıcı
bu söümüde sakın yanlış anlama sen canımsın senin inancına lafım yok sadece ben oyle inanıyorum manasında soylemeye calıstım

A

AyLa

Guest
saygı duyoyrum ama benim kitabım diyorki zulme sessiz kalan bizden degildir oyuzden ben nerde zulum varsa oradayım zalimin karsısında inancla alakalı bir durum canısı

Her zulüm olan yerdemisin gerçekten, yoksa sadece "benim" dediğin ve saydığın yerlerde misin?
O zaman sadece Kudüs için ayaklamamalı.

Benim Türkiyemde de bir sürü terör var.
Kim bizimle ciddi bir şekilde ?

Alt