Yaren`in Renkli Kalemi

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
FB_IMG_1580622533245.jpg

Mutlu olmak, iyi ki varım, iyi ki yaşıyorum ve iyi ki bu güzellikleri görebiliyorum diyebilmek için öncelikle dünyaya insan olarak gelmek gerekiyor. Sonra da mutlu olmaya karar vermek...

Bir gün nasıl olsa ölüp gideceğini bilen insanoğlunun hayatta mutlu olabilmesinin tek yolu işte bu. Yoksa hayat onu mutlu etmenin peşinde hiç değil. Ne her sabah doğan güneş, ne geceleri gökyüzünde parlayan ay, ne yağmurlar, ne de kar, hiçbirinin cebinde mutluluk yok. İşte biz buradayız diyorlar sanki! İster mutlu ol, ister mutsuz, ister sevin ister kahrol, ister var ol ister yok ol... Kimi bu güzelliklere baktıkça yalnızlığını, çaresizliğini, zayıflığını, her şeyin bir gün biteceğini, bu dünyanın nasıl da yalancı olduğunu görürken, kimi var olmaktan, yaşıyor olmaktan, henüz bir şeylerin bitmediğini hissetmekten mutluluk duyar...

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (4).jpeg

EGO ile ÖzGüVeN

Çok farklıdır.

Özgüven BiLgi ile artar.

Ego ise Cehalet ile artar.

Özgüveni Kasırga yıkamazken ,
Ego ise ilk Rüzgarda uçup gider.

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (2).jpeg

Kendimizin farkına vardığımız günden itibaren hepimiz, önemli, sevilen ve sayılan insan olmak isteriz. Bu, vazgeçemediğimiz, içgüdüsel bir tutkudur. Bu tutkuyu doyuramadığımız sürece mutsuz oluruz. Hayatımız boş ve anlamsız olur. Yaşama bağlılığımız giderek azalır. Uzun lafın kısası küseriz. Bütün sağlıklı insanlar bununla başa çıkmanın bir yolunu arar. Kimileri bu doyumu iş ve mesleki başarıda, kimileri aşkta, kimileri sanatta ya da ailesinde, çocuklarında evinde, kimileri bilim de ya da yardım kuruluşlarında bulur. Hepsinde amaç aynıdır. İyi, önemli, başarılı, sevilen ve sayılan biri olmak...
Demem oki ;

Kimse Kimseyi SevmeK Zorunda Degil Ama Saygı Şart. :)

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (13).jpeg

Hiç olmadık bir anda
karşılaşırız belki seninle.
Belki bir şiir'de rastlaşırız. Yada bir şair'in dinlemeye korktuğu şarkının sözlerin de buluruz birbirimizi.

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
20200205_122138.jpg

Hayatınızda Merhametli insanlara yer verin.Onlar sizi üzseler bile istemeden üzerler ve gönül almayı bilirler...
Kahve bıraktım Dostlar.

Günaydın :)

JudeL

La Tahzen innaALLAH'e meane
HanımZade

JudeL

La Tahzen innaALLAH'e meane
HanımZade
"Ben kendim bir alemim, şu alemin içinde.
Ben kendime belayım, en şahane biçimde."
:emoji_hearts:

1581164522770.png

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
FB_IMG_1580056553577.jpg

Sadece yanınızda durmasıyla size kendini tam hissettiren insanı bırakmayın.Onun yeri parayla , hediyeyle , gezip tozmakla davranışlarıyla dünya üzerinde tek gibi hissettiren , kiyimsizligi yüzünden okunan kötü olan hiç bir şeyi size yakistirmayan o insandan bahsediyorum.Boyle biri varsa o hep olsun.!
Çünkü ona sahip olmak zaten dünyaya sahip olmak gibi hissettiriyor...
Hayatınızda böyle biri varsa
binlerce kere şükredin..!!
Onu bırakırsanız ve başka şeyler cazip gelirse bir gün çok pişman olursunuzkıymet bilin bazı şeylerin farkına varın.
Geç olmadan :)

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (32).jpeg

Çocukluğumdan beri ne Zaman bir şeylerden çok bunalsam ve kaçmak istesem gittigim yer hep kitap satırları olmuştur.:)
Beni ait olduğum hayattan koparıp bambaşka bir dünyaya götürüyor. :) O anlar içerisinde kitaptaki karakter kimse o oluyorum onun yaşadıklarını yaşıyor ve hissettiklerini hissediyorum.Dünyada en keyif aldığım şeylerden biri bu hayatlar arasında gezmek olmuştur hep.Her türlü deneyimi kendim yaşayamam belki ama yaşayanlara eşlik edebilirim.:)
Okuyun , Çocuklarınıza kitap sevdirin

Son düzenleme:

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (31).jpeg

Hayatta herşeyin üstesinden gelemezsiniz.Baskalarini değiştiremezsiniz.Size bağlı olmayan şeyleri kontrol edemezsiniz.Bazi şeyler olmuyorsa da olmuyordur.Önemli olan akışta kalmak , devam etmek ve kabul etmek.Aynı noktaya takılıp kalarak ileri gidemezsiniz.Hepimizin çözemediği bir şeyler var. :) Bırakın geride kalsınlar ve hic bıkmadan yeniden başlayın.!
Her zaman daha iyi bi yol vardır görmek isteyene.O yolu görün.! Kabullenmek büyük lüks..! Unutmayın.

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
20200115_012538.jpg

İçinde bulunduğun her andan keyif al.Hatta bazen şartlar seni zorlasa bile..
Çünku değiştiremicegimiz herşeyi kabullenmeyi öğrenmek ve degistirebilicegimiz her şey için savaş vermek gerek.Hayatini sev kendini sev :) Daha az şikayet et ve daha çok gülümse. :) Gerçek şu ki herkesin bir derdi var.Surekli olumsuz insanları kimse sevmez.Ben de sevmem :D Sizin hayatınız sadece sizin isteklerinizle ilgilidir ve bu istekler başka insanları kapsamamalıdır.Bunu da öğrenin. :)
Çok sevilmek isteyebilirsiniz ama A kişisi beni çok sevsin diyemezsiniz. :) Başkalarının adına düşünmeyin , bencil olmayın.Unutmayinki kimse kimseyi de sevmek zorunda değil. :) Bazen bazı insanlar bazılarını sevmezler.Kabullenin. :D Bakın ciddi söylüyorum "Hazmetmek" insanı çok rahatlatıyor.Çünkü sindirince , vazgeciyorsun zaten.:) Allah hepimizin kalbine göre versin... ❤

Son düzenleme:

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
IMG_20200209_115111.jpg

Çünkü gözünü kör etmeli , başını döndürmeli , midene kramplar girmeli ve asla kimseyi aratmamalı. ❤️
Onunla tamam olmalısınız ve çok ta mutlu :) Ellerini sıkı tutmalı. İçinde öyle bir yere sahip olmalıki onsuz bir hayatı düşünemiyor olmalısın. Onunla, Olduğu gibi , her haliyle âşık olunca o aşk oluyor işte :) Sen ol işim gücüm ❤️

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
0x0-ask-sozleri-sevgiliye-guzel-duygusal-resimli-ve-romantik-ask-sozleri-ve-mesajlari-15398646...jpg

Sizi sizden daha çok düşünen adamları sevin.Gecenin bir yarısı mesaj atanları , sabah sensiz güne uyanmiyanları. Fikrinize değer verenleri ve bir dediğinizi iki etmeyenlerii. Sizi gündelik olaylardan önde tutanları. Siz kırılmayın diye kendi kirilanlari. Size asla kaba davranmayanlari. Geceleri siz uyurken bile sizi asla hiç bırakmayanları. Size sürprizler yapanları. Önemsediğini sonuna kadar hissettirenleri. Kısacası bir adamı çok sevin...

Var öyle güzel seven adamlar.:) Çizgisini bilen , yanında olabilen , seni hayatının merkezi yapabilen.. Çok seven ve hep seven. ❤️

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (33).jpeg

Hayatta her zaman işler yolunda yada istediğimiz gibi gitmez. Yaşıyor olmanın olayı da bu zaten. Bizler Deniz kenarında bir kaya yada cadde üzerinde bir bina değiliz. :) Onlar sadece varlar. Yaşamıyorlar. Böyle zamanlarda biraz uzaklaşıp , biraz nefes almak ve tekrar başlamak gerekir. Daha çok düşünmek ve bolca hata yapmak. Hata yapmadan öğrenemiyoruz. Korkmayın ve sadece olmak istediğiniz kişi olun. ❤️ Gülümsemenin bulaşıcı etkisinide hiç hafife almayın. Mutlu olun ki mutlu edebilin :)

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (10).jpeg

Her zaman dengeyi sen kuramazsın. Her şeyi sen çözemezsin. Bazı şeyleri bırakmak zorundasın. Sen kahraman değilsin. , Keşke olsan. Gerçi olsan bile bazı insanlar kurtarılmak istemez. :) Bazen arkanı dönüp gidersin. Bazen de gitmeye mecbur birakılırsın. Bazen enerjin olmaz , bazense imkanın. Karşındaki insan kocaman duvarlar örer aranıza öylece duvarın arkasında kala kalırsın. Bazıları çok bencildir , bazıları çok verici. Akışta kalmak zorundasın. :)

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
IMG_20200209_083016.jpg

Kendimi , hayatımı , sahip olduklarımı hep sevdim ve daima seveceğim. :) Olanda bizim için olmayan da. ❤️ Sahip oldugum ne varsa , içinde bulunduğum duygu durumu neyse , paylaşmayı seviyorum. Bu öfkem olsa bile. :) En azından NeT insanım. Net olmak iyidir. Buraya bi günaydın bırakalım :)

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (19).jpeg

Canın mı sıkkın?
Moralsiz misin?
İçin mi yanıyor?
İşten mi atıldın?
Hayat yolunda hepsi başımıza gelebilecek şeyler...
Önemli olan düştüysen ayağa kalkmak, korksan da yola devam etmek ve her şeyin değişeceğine, yoluna gireceğine inanmak...

Yaren

ᔕᗩᗰᎥᗰᎥƳᗴ丅ᔕᎥ乙 ᔕᗩᗰᎥᗰᎥᒪᗴᖇ
HanımZade
images (5).jpeg

Seninle defalarca farklı anılar yaratmak istiyorum. Birbirimizin iyi yanı olalım. İyi olan ne varsa birlikte ekleyelim hayata. Gülüşün ömrüm olsun. Kokum ömrün. Bir masalın kahramanları olalım birlikte. Nesilden nesile aktarılsın. Ortak bir kitabimiz olsun. Farklı renklerde altını çizdiğimiz. Her okudugumuzda birbirimizi hissettiğimiz. Ama içinde hep aşk olsun. ❤️❤️

Alt