Kadına Bakış

Loya

Çok şey istemiyorum senden HAYAT; Biraz Samimiyet,
HanımZade
Kadın...
Kimsenin namusu değildir!
Namus kalptir, niyettir.
Namus karakterdir.
Kadına namus demek, namussuzlukları gizlemektir.
Kadına namus demek, erkeği özgürleştirmek, kadını metaya dönüştürmektir.
Kadın kimseye emanet değildir!
Emanet sahiplenmeyi ve onun adına karar vermeyi getirir.
Kadın çiçek, şarap, fındık, fıstık, taş mihrap falanda değildir!
Kırılgan hiç degildir!
Yapılan tüm benzetmeler ayrımcılıktır!
Şiddeti meşrulaştırma zemini yaratmaktır!
Kadının ne varlığı armağandır, nede varlığını erkeğin varlığına armagan etmesi beklenmelidir.
Kadın insandır!
Kadın bireydir!
Onun adına, adını ve kaderini tayin etme hakkı kimseye düşmez!
Kadınları korumaktan vazgeçin, sadece ellerinizi kadınların üzerinden çekin yeter!!!

Loya

HanımZade
images.jpeg

Loya

HanımZade
BEN KADINIM…
Beni ben yapan özelliklerin başında gelir "SEVGİ". Çok şey beklemem senden. Bilirim gün boyu yoğunluğunu; iş gücünü, çalışmandaki güçlükleri. Suskun ve sabırla beklerim. Özgür kalmak istediğin zamanlar olduğunun da farkındayım. Orada başlar belki kıskançlık duygularım. Ama her seven kadın gibi ben de kıskanırım . Biraz hoşgörü ve dürüstlük beni sana çeker. Biter kıskançlık krizlerim. Beni anlamaya çaba gösterdiğin anda yüreğim affeder her hatayı..!
BEN KADINIM…
Sana senin canından can verebilir, o canlara gözümün bebeği gibi bakarım. Tıpkı ve hâlâ sana baktığım gibi..!
BEN KADINIM…
Sevgimin ve gücümün farkına vardığın vakit, yere göğe sığmaz umutlarım. Hiç düşünmeden, bir tek sözünle dünyanın diğer ucuna giderim. Seninle bir olduktan sonra her yer aynıdır benim için..!
BEN KADINIM…
Çelik gibi SAĞLAM, bir o kadar da NAİF. İçime KARLAR yağar bazen, üşür YÜREĞİM, incinirim ufacık bir SÖZDEN. Sevgini HİSSETMEK ısıtır beni, yakar BEDENİMİ kulağıma fısıldadığın o iki kelime..!
BEN KADINIM…
Gururun olurum bazen. Hiç ummadığın zamanda zekamla şaşırtır, yine beklemediğin bir anda aptalı oynayarak hayretler içerisinde bırakırım seni. Farklı özelliklerimle yaşamına renk katarım. Biraz gizemli, biraz tutkulu. Bazen de isteyerek aptal..!
BEN KADINIM…
Çok güçlüyüm. Dört bir tarafım demirden kale gibi. Hiçbir düşmanın girmeye cesaret edemeyeceği kadar güçlü. Ama bir o kadar da kırılgan ve narin. Hiç beklemediğin bir anda kırılıveren, bir yüreğe sahibim. Bu anlarda beklerim sevgi sözcüklerini. Korkma şımarmam. Sevgini duymak isterim senin ağzından. Ne kadar inansam da beni sevdiğine her zaman o iki kelimeyi duymak, beni BEN yapar. Çok zor değil ki bunu söylemek; "SENİ SEVİYORUM" diyebilmek. Ama öylesine değil, laf olsun diye değil, içten gelerek

Gupse

New member
HanımZade
Kadın kimseye emanet değildir! Emanet sahiplenmeyi ve onun adına karar vermeyi getirir.
Kaynak: https://www.mevsim.org/
Bu kısmı dikkatimi cekti..bence tam tersi ki kadın Allahın bir emanetidir ve emanet adına kimse karar veremez cunku emanet bir seye gözün gibi bakarsın korursun kollarsın zarar gelmesin ki vakti geldiginde sahibine teslim ederken mahcup olmayasın... nacizane fikrim bu sekilde :))

Loya

HanımZade
Kadın kimseye emanet değildir! Emanet sahiplenmeyi ve onun adına karar vermeyi getirir.
Kaynak: https://www.mevsim.org/
Bu kısmı dikkatimi cekti..bence tam tersi ki kadın Allahın bir emanetidir ve emanet adına kimse karar veremez cunku emanet bir seye gözün gibi bakarsın korursun kollarsın zarar gelmesin ki vakti geldiginde sahibine teslim ederken mahcup olmayasın... nacizane fikrim bu sekilde :))
Buda Güzel bir yerden bakış Tesekkur ederim canım :)

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici

Fineas

Epik
Kullanıcı
Peygamber efendimiz kadinlarin bize Allahin bir emaneti oldugunu soylemis ve ayrica munafikligin uc alametinden biride emanete hiyanetlik etmek . O yuzden iyi kadinlara karsi cok dikkatli davranmak lazim :)

Son düzenleme:
Alt