Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

PHP Hazır Kodlar ve PHP Kütüphaneleri

PHP Kod Kütüphanesi

PHP Kod Kütüphanesi

Php konusunda aranan kodlara yardımcı olmak amacıyla bu konuyu açmak istedim. Bu konuda altında paylaşabileceğimiz php kodları paylaşalım.
Eminimki bu konu php öğrenmek isteyenlere ve yeni yeni öğrenenlere yardımcı olacaktır.
Konuya ilgi gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Negatif Sayıları Pozitife çevirme
abs fonksiyonu ile netagif olan değişkeni pozitife çevirebiliyoruz...
 

PHP’de preg_match() Fonksiyonu Regex Kullanımı | Değişkende Arama Yapma

1596545184158.png

PHP’de preg_match() veya Regexi kullanmamızdaki aslın amaç bir değişkende veya metin içinde arama yapmak için kullanılabilir, yine bir eposta hesabınını veya telefon numarasını doğrulamak için kullanılabilir, tabi bu sizin yaratıcılığınıza ve kullanmak istediğiniz yere göre değişebilir. Fonksiyonun kullanımı ile ilgili örnek kodlara konu içerisinden ulaşabilirsiniz veya videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.
Örnek Kodlama | Değişkende Arama...
 

PHP form kullanımı ve örnekleri


PHP’de ziyaretçilerden ve kullanıcılardan bilgi almak için formları kullanacağız. Formlar sayesinde kodları dışarıdaki verilere ve dinamik içeriklere açarız. Mesela giriş formları, e-mail gönderme formları, hesaplama formları, yönetim panelleri vesaire.

Ziyaretçilerin forma yazdıkları değerleri burada bahsettiğimiz $_GET, $_POST ve $_REQUEST global dizileri aracılığyla PHP’de bir değişkene...
 
Tüm sayfalar yüklendi.